Prečo a ako sme sa spojili

Sme nezávislí kandidáti a takto sme vytvorili tím.

S Marcelom Porgesom sa poznáme skoro 10 rokov. Pomáhal mi riešiť problém na Tálkoch a spievame spolu aj v zbore Chorus Augustini. Na začiatku každej práce a diskusie s Marcelom mávame veľmi často odlišné pohľady a názory. Vie každého vypočuť, uvažuje logicky (niekedy až príliš) a vždy myslí na dobrý, či skôr správny výsledok práce. Keď treba, vie zabrať a práce sa nebojí, vie pomôcť. Vo vymenovaných veciach sa zhodneme a vo výsledku sa zladíme. Musíme, lebo aj v zbore spievame vedľa seba.

Tento rok sme debatovali o tom, kto by bol dobrý nový starosta Marianky. Nevedeli sme to. A nevieme to ani teraz. Vieme len, že obec stojí pred viacerými problémami, či skôr na pokraji "prúserov". Po tejto zhode s Marcelom, pocite neistoty a napriek akejsi únave sme sa, až na začiatku septembra, presvedčili navzájom, že skúsime Marianke pomôcť. Dohliadneme na starostu, ktorého si zvolíte - aspoň v rámci možností ktoré má poslanec obecného zastupiteľstva.

Michala Hollého som registroval ako poslanca - zo schôdzí OZ, na ktorých sa niekedy jemu dalo rozumieť (nechcem nikoho uraziť) ako jednému z mála. Teraz hľadal tím ľudí, ktorí majú záujem pracovať pre obec a súčasne nemajú tzv. "osobné záujmy" v obci. Marcel mu odporučil mňa.

S Mišom Chabadom sme boli kolegovia. Pred časom sme sa stretli v Marianke ako susedia. Miša som oslovil (zrovna mal narodeniny), lebo viem že mu záleží nielen na svojom úzkom okolí, ale na celej Marianke. Už bol pripravený ísť do toho.

Starostlivo sme zvažovali rozhodnutie kandidovať a na vyzbieranie podpisov sme mali len 1 týždeň. Hoci sme z iných lokalít, poznáme sa dosť dobre a zaručili sme sa jeden za druhého. Preto, pri zbieraní podpisov od vás občanov, sme mohli pokojne požiadať o dôveru aj pre spolupracovníkov.

Spolupráca v tíme je účinnejšia, máme viac informácií a pohľadov, úlohy si vieme rozdeliť. Je veľmi dôležitá na presadenie potrebného rozvoja aj na zastavenie nezmyslov, lebo individuálne je ťažko niečo dosiahnuť. 

Oslovili sme ešte niekoľko skvelých ľudí o ktorých vieme, že robia pre Marianku užitočné veci a to bez nároku na výhody. A hoci teraz nekandidujú do zastupiteľstva alebo na starostu, veríme, že nás podporia. Dúfame, že sa k nim pridáte aj vy.

Eugen Jeckel