Ako reagovať na klamstvá a osočovanie?

Michal Hollý, osobné stanovisko:

Vzhľadom na osočovania mojej osoby ako občana zo strany starostu Hasoňa, chcem reagovať a poukázať na klamstvá a polopravdy uvedené v jeho článku:

LOŽ 1 : Obec nikdy nemala ponuku na 19000 m2 za 50000 eur - ani náhodou. To je celý športový areál a tam bolo 7 rôznych parciel. Po tom čo obec vyhrala 6 zo 7 súdnych sporov ozval sa siedmy vlastník, že časť, aj to nie celý zvyšný pozemok chce predať. Či to bolo myslené vážne neviem, rovnako ako ani neviem dovôdy pre ktoré na to obec nepristúpila. Nebol som v tom čase v Zastupiteľstve. Ja si myslím, že po 6 vyhratých sporoch nikto nebol na pochybách že vyhrá obec aj ten posledný. Dnes starosta developer Hasoň priam vyjadruje radosť, že sme aj v tomto poslednom spore zatiaľ neuspeli. Spor nie je prehratý, je neukončený.

LOŽ 2 : Zmluva s AkJK vtedy už bola dávno podpísaná. Takže informácia o tom, že Obec sa rozhodla, že je výhodnejšie sa súdiť o pozemky namiesto akceptovania kúpy je opäť klamlivá. Zmluvu o zastupovaní obce podpisoval ešte starosta Bolgáč, čiže nie Jurika sám so sebou. Celý odsek je opakovanou propagandou založenou na polopravdach a lživých informáciách - použitých tak, ako sa hodia.

LOŽ 3 : Žiadnu klauzulu o 1% zmluvnej pokute denne, resp úroku neobhajujem. Naopak považujem ju za absolútne neprimeranú. Ale v zmluve je a nemôžeme ju ignorovať, lebo nám z nej naozaj hrozia vysoké sankcie v prípade ak prehráme súdny spor, do ktorého sa starosta Hasoň pustil. Nám žiadnu právnu analýzu aký máme úspech v spore nepredložil. V každom prípade musí spraviť obec všetko preto aby pokutu neplatila.

OSOČENIE 4: nesprávam sa ako Jurikov koncipient, ja s AKJK nemám nič. Tieto osočenia majú nabudiť dojem, že zastupujem Rada Juriku v jeho spore s obcou. Nie je to tak - je to lož. To, že si ho vážim za to, čo pre Marianku spravil a že ho ako priateľa raz za pol roka navštívim nikomu nedáva právo ma hanlivo označit. Na druhej strane ma ruší ZAHMLIEVANIE starostu Hasoňa, že máme najdrahšie ihrisko v Európe. V priemere dohodnutá odmena advokátskej kancelarii za výhru v spore o pozemky ihriska pre obec je ca 20 eur na m2, podľa mňa je táto cena veľmi dobrá v porovnaní s tým, keby mala obec tieto pozemky vykupovať alebo ich nemala vôbec. Dnes má práve starosta Hasoň pozemky hned vedľa. Na ako si ich cení? Tipujem že minimálne na desaťkrát viac. Hlavne k nim potrebuje vybudovať prístup - za obecné.

To že starosta developer Hasoň robí reklamu svojmu "tímu" cez obecnú stránku tiež považujem za neférové a neetické (biznis nepustí).

Pri vyššie uvedených skutočnostiach o starostových klamstvách dáva celý obsah článku otáznik, čo je v ňom vlastne pravdivé?7.11.2018
Dnes bol distribuovaný leták starostu developera Hasoňa, “dobre” načasovaný tak, aby sa v rámci moratória už nedalo dostatočne reagovať. Obsahuje množstvo lží a poloprávd, týkajúcich sa mojej osoby v spore o ihrisko a spolupráci s advokátskou kanceláriou, ktorá obec zastupuje. Ako píšem vo viacerých mojich príspevkoch a ľudia, ktorí ma poznajú to potvrdia, je pre mňa verejný záujem absolútne pred záujmom súkromným. Vždy som to preukázal aj pri hlasovaní a zdôvodnení môjho hlasovania.

Rozumiem, že diskreditácia ľudí, ktorí sú prekážkou v pokračovaní Hasoňových aktivít je jediná cesta ako s drancovaním Marianky pokračovať. Je mi ľúto, že sa Mário stal bábkou v jeho rukách. Preto nech je aj toto mementom, prečo voliť starostu, ktorý developera Hasoňa zastaví. Za mňa: Dušana Statelova.

Poznámka k sporu. O vývoji sporu s advokátskou kanceláriou nás starosta developer Hasoň od začiatku neinformuje. To znamená , že o 1,3 milióne eur sa dozvedáme až z tohto letáku. Dosť veľký hazard starostu s obecnými peniazmi. Obec oficiálne v účtovníctve obce - kam máme ako poslanci prístup - žiadne sumy spomínané v článku neeviduje. Aké prekvapenia nám starosta developer Hasoň ešte prinesie?


Michal Hollý, nezávislý kandidát