Eugen Jeckel (číslo 12)

Vážení susedia,

v Marianke bývam od roku 2009. Chcel som sem s rodinou prísť bývať už dávnejšie, lebo toto sväté miesto nás očarilo a mohli sme tak byť bližšie k priateľom, ktorých tu máme.

Nešlo to jednoducho. Od začiatku som sa musel neplánovane, ale o to aktívnejšie, venovať aj verejným veciam = komunikovaniu s vedením obce, obyvateľmi Marianky aj budúcimi občanmi, firmami developera, rôznymi úradmi a organizáciami. V konečnom dôsledku je to vždy o komunikácii s konkrétnymi ľuďmi. Pochopil som, že to treba robiť citlivo a slušne, snažiť sa rozlišovať čo je dôležité. Nájsť spolu riešenie a potom ho aj urobiť. Podarilo sa to, oplatilo sa vytrvať.

V Marianke máme veľa veci zbytočne komplikovaných. Rozoznať, čo je správne, dobré a užitočné, nie je veľmi zložité. Treba na to vynaložiť trochu úsilia a čas.

Marianka je pre mňa domov - miesto kde bývame. Nemám osobné záujmy obchodne napojené na obec.

Čo plánujem robiť, ako poslanec obecného zastupiteľstva?

  • Strážiť dodržiavanie spravodlivosti a zákonov - morálnych a právnych - od všetkých a pre všetkých (zastupiteľstva, starostu, občanov a návštevníkov).
  • Hovoriť s ľuďmi. Rozhodovať v mene a v záujme občanov. Podporovať rozhodnutia a diela v prospech Marianky.
  • Hľadať a tvoriť riešenia pre ochranu a zveľadenie Marianského sv. údolia.
  • Pracovať na ekologických projektoch - ochrane prírody. Aktívne konať na odstránení nelegálnych skládok odpadu a zamedzení ich vzniku.

O ďalších zámeroch pre Marianku, ktoré podporím a na ktorých budem spolupracovať sa dozviete v prezentáciách mojich kolegov v tíme MojaMarianka.sk..    

Táto práca sa dá efektívne robiť v tíme ľudí s podobnými hodnotami. 

Prosím vás o hlas aj pre Michala Hollého - 9, Miša Chabadu - 10 a Marcela Porgesa - 17.Prečítajte si náš blog